Schemat Hornera - co to jest?

<<

shad0v

Post wt gru 07, 2004 7:46 pm

Schemat Hornera - co to jest?

Do tej pory sądziłem, że schemat Hornera służy do obliczenia wartości wielomianów. Jednak dzisiaj na infie gościu mówił, że schemat Hornera składa się z warunku logicznego i instrukcji powtarzanych do spełnienia (lub nie) tego warunku. Jak dla mnie takie coś to pętla i się zacząłęm z nim kłucić, ale mi powiedział, że musi się zastanowić nad tym. Jako zastosowanie schematu Hornera podał: oblicznie pola trójkąta, potęgowanie za pomocą mnożenia, mnożenie za pomocą dodawania i jeszcze kilka których nie pamiętam :)
Mógłby mi ktoś powiedzieć do czego w końcu jest ten schemat? Z góry dzięki.

Nie wiedziałem gdzie dać ten temat, więc dałem go tutaj. Jeżeli powinien byćw innym miejscu to proszę kogoś upoważnionego do zmiany.
<<

j!mmY

Awatar użytkownika

Post wt gru 07, 2004 9:13 pm

Schemat Hornera polega na jak najwiekszej i jak najbardziej efektywnej zmianie (na liczbe mniejsza) ilosci operacji mnozenia w danym zadanku/algorytmie. Przy wielomianach poprawne i dobre zastosowanie tego schematu daje satysfakcjonujace wyniki...
Wiec stwierdzenie, iz Schemat Hornera jest algorytmem do obliczania wartosci wielomianu w punkcie jest poprawne
Jak mądrze zadawać pytania
Contact only by PW!
Make U scream my name at the end of the day __homeBoy_dude...
Keep hatin' haters!
<<

shad0v

Post wt gru 07, 2004 10:37 pm

j!mmY pisze:Schemat Hornera polega na jak najwiekszej i jak najbardziej efektywnej zmianie (na liczbe mniejsza) ilosci operacji mnozenia w danym zadanku/algorytmie.

Mógłbyś mi podać stronę albo książke skad to wiesz? Jak na googlach szukam to znajduję, że jest to efektywniejszy sposób liczenia wartości tylko wielomianów, a nie innych algorytmach.
<<

dawidslackware

Friend

Post śr gru 08, 2004 10:09 pm

Matematyka z plusem cz. II(podstawa + rozszrzenie), Gdanskie Wyd. Oswiatowe, strona numer 32 na zielonym tle... %-)

Wróć do Inne języki programowania